Mám zájem o Naši stravenku


Prosím vyplňte: ve formátu:

Děkujeme za váš zájem. V nejbližší době vás budeme kontaktovat.

Bohužel se zprávu nepodařilo odeslat zkuste to prosím později

Chyba v ověřování robota!

Probíhá odesílání ...

Jaké výhody mají stravenky pro zaměstnavatele

Mezi opěvované zaměstnanecké výhody patří bezpochyby stravenky. Kdo by je neměl rád? V České republice si nákupů potravin na stravenky užívá zhruba 1,3 milionů obyvatel, což je více než 12 %. Proč stravenky jsou tak oblíbené a vyplatí se vám zavést je do své firmy?   

Účtování stravenek

Hlavní a asi největší benefit pro zaměstnavatele je skutečnost, že stravenky patří mezi daňově uznatelné náklady, a to do výše 55 % hodnoty stravenky, respektive jednoho jídla za den na směnu. Tuto částku si tedy lze odečíst ze základu daně při splnění všech potřebných podmínek daných zákonem č. 586/1992 Sb. Zbývajících 45 % hodnoty stravenky si většinou doplácí zaměstnanec. Jsou ale i firmy, které svým zaměstnancům hradí plnou cenu stravenky.

Příklad firemního benefitu

V praxi se zaměstnavatelé nejčastěji drží následujícího scénáře: Ze 100korunové stravenky firma uhradí 55 Kč (55 %), které si dále odečte z daní, a 45 Kč (45 %) doplatí zaměstnanec.

Příspěvek na stravování

Co se týče daňového režimu stravenek, tak zákoník práce ukládá zaměstnavateli povinnost umožnit svým pracovníkům stravování. V souladu se zákoníkem práce a zákonem o daních z příjmů má dále zaměstnavatel možnost na stravování přispívat ve formě stravenek, které může zaměstnanci hradit až do 55 % jejich nominální hodnoty. Takto vynaložené výdaje zaměstnavatele pak spadají do daňově uznatelných nákladů.

Od ledna 2019 platí nová vyhláška, podle níž vzrostlo maximální tuzemské stravné na 97 Kč na den. Právě z této částky se vypočítává výše daňově uznatelných nákladů na stravenky pro zaměstnavatele. Limit daňově uznatelného příspěvku činí 70 % z částky 97 Kč, tedy 67,9 Kč. V letošním roce si tak zaměstnavatel odečte z daní nejvíce peněz v případě, že zaměstnanci poskytne stravenku s nominální hodnotou 123 Kč.

Naše stravenka je bez provizí

Naše stravenka  je jediná stravenka, s níž můžete platit v obchodní síti Lidl a Kaufland. Stravenky jiného typu nebudou prodejny Lidl a Kaufland přijímat. Důležité je zdůraznit, že jako zaměstnavatel neplatíte u Naší stravenky žádnou provizi prodejci stravenek.

Měříme, ladíme a vylepšujeme,aby pro vás prohlížení webu bylo co nejpříjemnější. Proto si potřebujeme ukládat data o používání webu. Více informací

Nastala chyba.