Mám zájem o Naši stravenku


Prosím vyplňte: ve formátu:

Děkujeme za váš zájem. V nejbližší době vás budeme kontaktovat.

Bohužel se zprávu nepodařilo odeslat zkuste to prosím později

Chyba v ověřování robota!

Probíhá odesílání ...

Proč jsou stravenky oblíbené mezi zaměstnanci

Každý zaměstnavatel čas od času řeší, jak správně motivovat své zaměstnance. Kromě platu firmy často nabízí i zaměstnanecké benefity, mezi nimiž jsou velice žádané právě stravenky. Ty totiž skýtají výhody jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance.

Zaměstnanci hradí pouze 45 %

Stravenky pro zaměstnance se těší velké oblíbenosti, protože si je zaměstnanci zpravidla hradí jen ze 45 %. Za stravenku v hodnotě 80 Kč zaplatí zaměstnanec 36 Kč. Zbývající část 55 % „doplatí“ zaměstnavatel, který si tyto náklady na stravné může zahrnout do daňově uznatelných nákladů. Takto to funguje v praxi nejčastěji. Nikde ale není řečeno, že zaměstnavatel nemůže hradit celou hodnotu stravenek, zmíněných 45 % však nelze zahrnout do daní. Pro rok 2018 má optimální výši stravenka v hodnotě 118 Kč. Částka je příjemná, protože s touto stravenkou se bez problémů najíte v běžné restauraci.

Kde berou stravenky

Stravenky můžete použít výhradně na nákup potravin, pozor, nikoli kosmetiky, drogerie nebo alkoholu, v obchodě za předpokladu, že je obchod přijímá. Ale jedině s Naší stravenkou můžete platit v obchodech Lidl a Kaufland. Nebo se za tento benefit pro zaměstnance můžete najíst v restauraci, pokud tento podnik příslušné stravenky přijímá.

Nutno podotknout, že i když je tlak ze strany návštěvníků restaurací mnohdy veliký, některé restaurace nechtějí stravenky přijímat. Je to z toho důvodu, že za ně platí nemalou provizi prodejcům stravenek, tzv. stravenkovým firmám. Naše stravenka  se v tomto snaží vyjít restauratérům vstříc a nabízí příznivou provizi 2,5 %. Jindy restaurace stravenky přijímají hlavně (nebo výhradně) během obědů, a pokud se stane, že byste jimi chtěli zaplatit večeři, odmítnou, případně číšník nasadí kyselý obličej. Nenechte se odradit, stravenky by měli nakonec přijmout.

 

Měříme, ladíme a vylepšujeme,aby pro vás prohlížení webu bylo co nejpříjemnější. Proto si potřebujeme ukládat data o používání webu. Více informací

Nastala chyba.