Loading...

Často kladené dotazy

Vše, co jste chtěli vědět o stravenkách

Stravenky jsou běžným pracovním benefitem. Není se čemu divit – za stravenky se dá výhodně najíst v restauraci nebo nakoupit v supermarketu. Co všechno můžete za stravenky nakoupit? A můžou vám v restauraci odmítnout na stravenku vrátit?

Kde všude berou stravenky

Někteří chodí pravidelně na „meníčka“ do restaurace, jiní si je šetří na velké rodinné nákupy do supermarketu. Nelze říct, že by něco z toho bylo dobře nebo špatně. Každý má právo si vybrat, jakým způsobem se stravenkami od zaměstnavatele naloží.

Na jaké zboží uplatníte stravenky

Stravenky vám zaměstnavatel dává hlavně proto, aby vám přispěl na stravné po 6 hodinách vykonané práce. Je to jistá forma zaměstnanecké výhody podobně jako například sickdays nebo dny dovolené navíc. Kromě zaplacení jídla v restauraci můžete stravenky pro zaměstnance využít i na nákup v supermarketu. Stravenky pro zaměstnance jsou určeny na nákup potravin, nemůžete s nimi zaplatit alkoholické nápoje, tabákové výrobky, drogerii nebo třeba oblečení.

Vydávají na stravenky

Často se také můžete v obchodech setkat s dalším omezením, v rámci něhož vám prodavačka přijme pouze 5 stravenek na nákup. Vrácení peněz za nevyčerpanou hodnotu stravenky není pro obchodníka povinností. V lepším případě vám prodavačka na stravenku vrátí nejvýše v řádu jednotek korun. Ale spíše s touto variantou nepočítejte. Ve svém vlastním zájmu byste se proto měli snažit vyčerpat 100 % hodnoty stravenky.

Výhody Naší stravenky

Naše stravenka pro vás postupně buduje širokou akceptační síť restaurací. S Naší stravenkou můžete platit v obchodní síti Lidl a Kaufland. Zaměstnavatel navíc u Naší stravenky neplatí žádnou provizi prodejci stravenek. To už jsou dva výrazné rozdíly oproti současným stravenkám.

Jaké výhody mají stravenky pro zaměstnavatele?

Mezi opěvované zaměstnanecké výhody patří bezpochyby stravenky. Kdo by je neměl rád? V České republice si nákupů potravin na stravenky užívá zhruba 1,3 milionů obyvatel, což je více než 12 %. Proč stravenky jsou tak oblíbené a vyplatí se vám zavést je do své firmy?   

Účtování stravenek

Hlavní a asi největší benefit pro zaměstnavatele je skutečnost, že stravenky patří mezi daňově uznatelné náklady, a to do výše 55 % hodnoty stravenky, respektive jednoho jídla za den na směnu. Tuto částku si tedy lze odečíst ze základu daně při splnění všech potřebných podmínek daných zákonem č. 586/1992 Sb. Zbývajících 45 % hodnoty stravenky si většinou doplácí zaměstnanec. Jsou ale i firmy, které svým zaměstnancům hradí plnou cenu stravenky.

Příklad firemního benefitu

V praxi se zaměstnavatelé nejčastěji drží následujícího scénáře: Ze 100korunové stravenky firma uhradí 55 Kč (55 %), které si dále odečte z daní, a 45 Kč (45 %) doplatí zaměstnanec.

Příspěvek na stravování

Co se týče daňového režimu stravenek, tak zákoník práce ukládá zaměstnavateli povinnost umožnit svým pracovníkům stravování. V souladu se zákoníkem práce a zákonem o daních z příjmů má dále zaměstnavatel možnost na stravování přispívat ve formě stravenek, které může zaměstnanci hradit až do 55 % jejich nominální hodnoty. Takto vynaložené výdaje zaměstnavatele pak spadají do daňově uznatelných nákladů.

Od ledna 2021 platí nová vyhláška, podle níž vzrostlo maximální tuzemské stravné na 108 Kč na den. Právě z této částky se vypočítává výše daňově uznatelných nákladů na stravenky pro zaměstnavatele. Limit daňově uznatelného příspěvku činí 70 % z částky 108 Kč, tedy 75,60 Kč. V letošním roce si tak zaměstnavatel odečte z daní nejvíce peněz v případě, že zaměstnanci poskytne stravenku s nominální hodnotou 137 Kč.

Má zaměstnanec nárok na stravenky?

Stravenky od zaměstnavatele jsou jedním z nejoblíbenějších pracovních benefitů. Navzdory své popularitě a daňovému zvýhodnění pro zaměstnavatele však nejsou dostupné všem. Máte na stravenky jako zaměstnanec automaticky nárok?

Nárok na stravenky

Odpověď je rychlá a velice snadná: ne, bohužel nemáte. Podle zákonu vám zaměstnavatel musí umožnit se během pracovní doby stravovat. Nejpozději po 6 hodinách nepřetržité práce máte nárok na 30minutovou pauzu. Jakým způsobem se budete stravovat, však zákon nijak neupravuje. Stravenka je forma příspěvku na stravování a je výhradně na vůli zaměstnavatele, zda vám tento firemní benefit poskytne.

Stravenky jsou daňově uznatelné

Stravenky přinášejí výhody i pro zaměstnavatele, protože se jedná o daňově uznatelný náklad, tudíž je lze uplatnit v daňových nákladech. Zaměstnavatel dle § 163 odst. 1, který platí pro zaměstnance v podnikatelské sféře, má přesně vymezenou maximální hodnotu stravného na kalendářní den. Příspěvek na stravování, tedy v našem případě stravenka, je daňově uznatelný pouze do výše 55 % z ceny jednoho jídla. V případě služebních cest částka uznatelných nákladů stoupá až do 70 %, pokud cesta trvá 5 až 12 hodin.

Co platí zaměstnavatel

To laicky řečeno znamená, že vám zaměstnavatel uhradí 55 % z ceny stravenky, které si však záhy odečte z daní, a zbývajících 45 % zpravidla doplácejí zaměstnanci. Je tady ovšem ještě jeden náklad navíc: Většina provozovatelů stravenek v ČR účtuje zaměstnavateli ještě provizi. Jednoduše chtějí provizi za to, že jejich stravenky využívají. Konkrétní výši provize pro jednotlivé provozovatele prakticky nedohledáte, neradi to v rámci konkurenčních bojů zveřejňují. Řádově se ale nejspíš jedná o jednotky procent.

Naše stravenka je bez provizí

Naše stravenka je v tomto jiná: Neúčtuje zaměstnavateli  žádné provize. Nehraje ani roli, kolik je ve firmě zaměstnanců. Ze zákona sice nárok na stravenku zaměstnanec nemá, ale tento argument by mohl vašeho zaměstnavatele přesvědčit, aby začal využívat Naši stravenku.

Máte zájem o Naší stravenku?

Navštivte naše webové stránky www.nasestravenka.cz, kde se dozvíte veškeré informace. Dále máte možnost na hlavní stránce zvolit možnost "mám zájem o stravenky", po vyplnění kontaktního formuláře se Vám ozve náš obchodní zástupce. V případě dalších dotazů nás kontaktujte na telefonním čísle 840 236 236.

Jak vytvořit objednávku papírových stravenek/stravenkových karet a jejich dobití?

Objednávka papírových stravenek

Přihlaste do Uživatelského účtu a zvolte možnost "Objednávka stravenek". Dále vyplníte údaje pro zaměstnance a objednávku odešlete. Objednávku lze vytvořit ručním zadáním, nebo vyplněním importního souboru, který je ke stažení v Uživatelském účtu. Stravenky dorazí do 5 pracovních dnů po spárování Vámi zaslané platby.

Objednávka stravenkových karet

Přihlaste do Uživatelského účtu a zvolte možnost "Objednávka karet". Dále vyplníte údaje pro zaměstnance a objednávku odešlete. Objednávku lze vytvořit ručním zadáním, nebo vyplněním importního souboru, který je ke stažení v Uživatelském účtu. Stravenkové karty dorazí do 7 pracovních dnů po spárování Vámi zaslané platby. Dalším krokem bude dobití stravenkových karet.

Objednávka dobití stravenkových karet

Přihlaste do Uživatelského účtu a zvolte možnost "Objednávka stravenek". Dále vyplníte údaje pro zaměstnance a objednávku odešlete. Objednávku lze vytvořit ručním zadáním, nebo vyplněním importního souboru, který je ke stažení v Uživatelském účtu. Stravenkové karty budou dobity do 2 pracovních dnů po spárování Vámi zaslané platby.

Máte zájem přejít na stravenkovou kartu?

Přechod z papírových stravenek na elektronické je jednoduchý.

Nejprve je nutné objednat stravenkové karty pro Vaše zaměstnance.

Pokud objednáváte stravenky importním souborem změnte typ stravenky (P = papírové nebo E = elektronické) v posledním sloupci. V případě, že objednáváte ručním zadáním, změňte typ stravenky v příslušném sloupci.

Výhody stravenkové karty:

Stravenky Vám nikdy nepropadnou

Po každé transakci Vám přijde SMS se zůstatkem

Platíte přesnou sumu nákupu.

Jakým způsobem požádat o vystavení stravenkové karty pro nového zaměstnance?

V případě vystavení stravenkové karty, je potřeba se přihlásit do Uživatelského účtu a zvolit možnost "Objednávka karet". Dále pak dle postupu vyplníte údaje pro zaměstnance a objednávku odešlete. Karta dorazí do 7 pracovních dní po spárování Vámi zaslané platby.

Objednali jste novou kartu pro zaměstnance a potřebujete na ni převést zůstatek?

Zůstatek ze ztracené/odcizené stravenkové karty bude na novou kartu převeden automaticky. V případě, že po aktivaci nové karty nevidíte převedený zůstatek, kontaktujte nás na emailové adrese obchod@nasestravenka.cz, kde uveďte Vaše základní údaje (jméno a příjmení držitele karty, název zaměstnavatele) a my vše prověříme.

Jaká je dodací lhůta stravenek?

Papírové stravenky :

Doručení stravenek trvá 5 pracovních dnů od připsání platby na náš účet. Průběh objednávek můžete sledovat v Uživatelském účtu. Jakmile bude zásilka odeslána, budete mít ve Vašem Uživatelském účtu v detailu objednávky uvedeno sledovací číslo zásilky s Vašimi stravenkami.

 

Elektronické stravenky : 

Objednávka a výroba karet trvá přibližně 7 dnů i s jejich doručením. Karty k vám odesíláme do 7.pracovních dnů od připsání platby za jejich výrobu na náš účet. Ihned po objednání karet, nemají karty své číslo, a proto je není možné dobít. Je třeba vyčkat, až bude objednávka schválena. Po schválení je kartám přiděleno číslo a lze provést dobití stravenkových karet. Stav objednávky (zda mají již číslo nebo ne, vidí zaměstnavatel ve svém účtu, v přehledu objednávek karet).

Stravenkové karty budou dobity do 2 pracovních dnů po spárování Vámi zaslané platby.

Stále jste neobdrželi objednané a zaplacené stravenky?

Přihlaste se do Uživatelského účtu a v detailu objednávky naleznete aktuální stav objednávky a číslo zásilky, která obsahuje Vaše stravenky.

Zaplatili jste pod špatným variabilním symbolem a Vaše objednávka stravenek je stále ve stavu "čeká na platbu"?

Vámi zaslaná platba bude s objednávkou spárována ručně. Tím, že tento proces neproběhne automaticky, může zde dojít ke zdržení/prodloužení doby zpracování Vaší objednávky.

Je možné zrušit objednávku?

Objednávka papírových stravenek

Objednávku je možné vystornovat před odesláním stravenek do výroby, kam jsou stravenky odeslány ihned po spárování platby za objednávku. Objednávku je možné v Uživatelském účtu zrušit. Tuto možnost naleznete v Detailu objednávky – Zrušit objednávku.

 

Objednávka dobití stravenkových karet

Objednávku je možné vystornovat před odesláním požadavku na dobití karet, kam je požadavek odeslán ihned po spárování platby za objednávku. Objednávku je možné v Uživatelském účtu zrušit. Tuto možnost naleznete v Detailu objednávky – Zrušit objednávku.

Máte nové fakturační údaje?

Zašlete nám email na obchod@nasestravenka.cz, do kterého uveďte Vaše IČ, novou adresu a datum změny. Následně Vaše údaje změníme v našem systému.

Mám restauraci a chci přijímat stravenky

Provozujete restauraci a stále častěji slýcháte od svých zákazníků otázku: „Berete stravenky?“ Oblíbenost stravenek je bezpochyby veliká. Většina zaměstnanců je s radostí přijímá jako firemní benefit. Nemůžeme se divit, když zaměstnanec hradí pouze 45 % z nominální hodnoty stravenky.

Stravenky pro zaměstnance jsou natolik běžný benefit, že jej mnoho lidí nevnímá jako benefit, ale spíše jako samozřejmost.

Nejmenší provize s Naší stravenkou

Možná jste již v minulosti zavedení stravenek zvažovali, nakonec vás ale odradila výše provize stravenkovým firmám. Nebo možná patříte mezi podniky, o kterých se ví, že takříkajíc berou stravenky, ale vlastně vás vnitřně štve ta zbytečně vysoká provize. V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, Naše stravenka  si při proplácení stravenek účtuje nejmenší provizi, a to 2,5 % + DPH. Spočítejte si, kolik s Naší stravenkou ušetříte oproti současným stravenkám.

Stravenky v prodejnách Lidl a Kaufland

Druhou velkou výhodou Naší stravenky je fakt, že s ní lze platit v obchodních sítích Lidl a Kaufland. Dalším nesporným plusem je fakt, že zaměstnavatel neplatí žádné provize.

Získejte nové zákazníky

Online smlouvu a podrobné podmínky spolupráce s Naší stravenkou najdete na stránkách http://nasestravenka.cz/restaurace. Smlouvu zvládnete uzavřít během 10 minut a věřte, že vám Naše stravenka pomůže oslovit nové zákazníky. Některé průzkumy tvrdí, že restaurace, která nepřijímá stravenky, přichází až o polovinu hostů a že se stravenky vyplatí i s ohledem na náklady na administrativu a provize. S Naší stravenkou navíc platíte nejnižší provizi na českém trhu. Zkuste to.

Potřebujete přidat novou provozovnu?

Přihlašte se do Uživatelského účtu. Jděte do sekce Nastavení (naleznete v levé části webové stránky), dále Provozny a zvolte možnost "přidat provozovnu", kde vyplníte údaje o Vaší nové provozovně.

Chtěli byste přijímat elektronické stravenky ve vaší provozovně?

Pro aktivaci terminálů ve vaší provozovně je nutné znát tyto údaje:

Acquirer ID = název banky, která vám poskytuje platební terminál

Merchant ID = MID = číslo obchodníka, pod kterým jste jako restaurace evidována u banky, která vám poskytuje platební terminál

Číslo obchodníka je uvedeno např. na terminále, na účtence, na výpisu transakcí nebo vám poradí banka, která vám terminál poskytuje.

Např. pokud máte terminály od ČSOB = MID je osmimístné číslo začínající na číslici 5. V případě, že vám terminály poskytuje Komerční banka = MID je osmimístné číslo začínající na číslici 8.

Nový terminál si můžete nastavit v Uživatelském účtu - sekce Nastavení - dále Provozovny nebo nám zaslat údaje o terminále emailem na obchod@nasestravenka.cz, do emailu nezapomeňte napsat IČO společnosti a název + adresu provozovny.

Jakmile terminály pro příjem elektronických stravenek nastavíme v našem systému, služba bude do 24h aktivní.

Máte na provozovně nový terminál?

Nový terminál si můžete nastavit v Uživatelském účtu - sekce Nastavení - dále Provozovny nebo nám zaslat údaje o terminále emailem na obchod@nasestravenka.cz.

Acquirer ID = název banky, která vám poskytuje platební terminál

Merchant ID = MID = číslo obchodníka, pod kterým jste jako restaurace evidována u banky, která vám poskytuje platební terminál

název provozovny a IČO společnosti

Kde zjistím MID a ACQ?

ACQ neboli Acquirer ID je název banky, která vám poskytuje platební terminály.

MID neboli Merchant ID je číslo obchodníka, pod kterým jste jako restaurace evidována u banky, která vám poskytuje platební terminál. Číslo obchodníka lze naleznout např. na terminále, na účtence, na výpisu transakcí nebo vám poradí banka, která vám terminál poskytuje.

Např. pokud máte terminály od ČSOB = MID je osmimístné číslo začínající na číslici 5. V případě, že vám terminály poskytuje Komerční banka = MID je osmimístné číslo začínající na číslici 8 nebo číslo devítimístné začínající na číslici 9.

Nepodařilo se vašemu hostovi zaplatit stravenkovou kartou?

Zašlete nám na email obchod@nasestravenka.cz údaje o zamítnuté platbě, které budou obsahovat:

jméno a příjmení držitele karty + poslední čtyři čísla karty, kterou se nepodařilo zaplatit

datum a čas, kdy se nepodařilo vašemu hostovi zaplatit

název provozovny a IČO vaší společnosti

 

Daný požadavek prověříme v bance a budeme vás informovat, z jakého důvodu platba neprošla popř. byla zamítnuta.

Proplácení stravenek.

Papírové stravenky:

Pro vrácení stravenek je nutné vytvořit výčetku (vzor výčetky naleznete na http://nasestravenka.cz/restaurace) a spolu se stravenkami prostřednictvím držitele poštovní licence (např. České pošty) zašlete na adresu:
 
Benefity a.s.,  Podvihovská 304/12 – ODNOS 746 99 DEPO OPAVA 70
 
Výčetku také můžete vytvořit on-line ve svém Uživatelském účtu, pomocí prokliku „Nová výčetka“.
 
Stravenky nijak nesešívejte a nesponkujte. Není potřeba je dělit na různé nominální hodnoty. Po jejich zpracování bude na e-mail kontaktní osoby odeslán daňový doklad. Peníze za vámi zaslané stravenky vám převedeme na bankovní účet, který je uveden ve smlouvě. Nebude to trvat déle než 5 pracovních dnů od chvíle, kdy byly stravenky doručeny k nám ke kontrolnímu přepočtu.

 

Elekronické stravenky:

Elektronická stravenka funguje jako standardní platební karta Mastercard. Z provedených transakcí se strhávají provizní poplatky ve výši 2,5 % a proplácení elektronických stravenek probíhá dle podmínek banky, se kterou máte uzavřenou smlouvu.

Provedené transakce si můžete zkontrolovat ve výpisu z banky, která vám terminál poskytuje a dále v Uživatelském účtu – sekce Transakce.

Nevystavujeme žádný daňový doklad.

Máte problém s přihlášením do Uživatelského účtu nebo jste zapomněli heslo?

V případě, že neznáte, nebo jste zapomněli heslo do Uživatelského účtu, doporučujeme využít možnosti obnovy zapomenutého hesla. Tuto možnost najdete v sekci "Můj účet" pod tlačítkem "Zapomenuté heslo".

Máte nové fakturační údaje?

Zašlete nám email na obchod@nasestravenka.cz, do kterého uveďte Vaše IČ, novou adresu a datum změny. Následně Vaše údaje změníme v našem systému.

Změnila se kontaktní osoba ve vaší společnosti?

Zašlete nám tuto informaci na email obchod@nasestravenka.cz, připište IČO společnosti a my vám zašleme formulář pro změnu kontaktní osoby.

Po obdržení vyplněného a podepsaného fomuláře vám bude kontaktní osoba změněna.

Změnili jste v rámci podnikatelské činnosti bankovní účet?

Zašlete nám tuto informaci na email obchod@nasestravenka.cz, připište IČO společnosti, nový bankovní účet a my vám zašleme formulář pro změnu bankovního účtu, který je potřeba podepsat a zaslat nám zpět.

Následně bankovní účet změníme v našem systému.

Ukončili jste činnost vaší společnosti?

Zašlete nám tuto informaci na email obchod@nasestravenka.cz, připište IČO společnosti a my vám zašleme formulář výpovědi.

Proč jsou stravenky oblíbené mezi zaměstnanci?

Každý zaměstnavatel čas od času řeší, jak správně motivovat své zaměstnance. Kromě platu firmy často nabízí i zaměstnanecké benefity, mezi nimiž jsou velice žádané právě stravenky. Ty totiž skýtají výhody jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance.

Zaměstnanci hradí pouze 45 %

Stravenky pro zaměstnance se těší velké oblíbenosti, protože si je zaměstnanci zpravidla hradí jen ze 45 %. Za stravenku v hodnotě 100 Kč zaplatí zaměstnanec 45 Kč. Zbývající část 55 % „doplatí“ zaměstnavatel, který si tyto náklady na stravné může zahrnout do daňově uznatelných nákladů. Takto to funguje v praxi nejčastěji. Nikde ale není řečeno, že zaměstnavatel nemůže hradit celou hodnotu stravenek, zmíněných 45 % však nelze zahrnout do daní. Pro rok 2021má optimální výši stravenka v hodnotě 137 Kč. Částka je příjemná, protože s touto stravenkou se bez problémů najíte v běžné restauraci.

Kde berou stravenky

Stravenky můžete použít výhradně na nákup potravin, pozor, nikoli kosmetiky, drogerie nebo alkoholu, v obchodě za předpokladu, že je obchod přijímá. Ale jedině s Naší stravenkou můžete platit v obchodech Lidl a Kaufland. Nebo se za tento benefit pro zaměstnance můžete najíst v restauraci, pokud tento podnik příslušné stravenky přijímá.

Nutno podotknout, že i když je tlak ze strany návštěvníků restaurací mnohdy veliký, některé restaurace nechtějí stravenky přijímat. Je to z toho důvodu, že za ně platí nemalou provizi prodejcům stravenek, tzv. stravenkovým firmám. Naše stravenka  se v tomto snaží vyjít restauratérům vstříc a nabízí příznivou provizi 2,5 %. Jindy restaurace stravenky přijímají hlavně (nebo výhradně) během obědů, a pokud se stane, že byste jimi chtěli zaplatit večeři, odmítnou, případně číšník nasadí kyselý obličej. Nenechte se odradit, stravenky by měli nakonec přijmout.

Aktivace stravenkové karty.

Dopis, který obdržíte společně se stravenkovou kartou, vás odkazuje na webové stránky, kde provedete aktivaci stravenkové karty: www.nasestravenka.cz/employee/registration. Pro aktivaci zadáte emailovou adresu, na kterou Vám zašleme e-mail pro nastavení hesla k Vašemu Uživatelskému účtu. Po nastavení hesla k Uživatelskému účtu budete mít možnost pokračovat v aktivaci stravenkové karty zadáním telefonního čísla na Váš mobilní telefon, na který Vám budeme zasílat informační SMS (PIN, zůstatek na kartě, informace o dobití). Aktivaci dokončíte zadáním identifikačního čísla karty a posledních čtyř čísel na kartě – obojí je uvedeno v dopise, který jste obdrželi společně se stravenkovou kartou. Po dokončení aktivace obdržíte PIN ke kartě prostřednictvím SMS zprávy.

Problémy s aktivací stravenkové karty.

V případě, že se aktivace stravenkové karty nezdařila, kontaktujte nás emailem na obchod@nasestravenka.cz a nebo na telefonním čísle 840 236 236. K prověření budeme potřebovat jméno a příjmení držitele karty a poslední čtyři čísla ze stravenkové karty.

Ztratili jste dopis pro aktivaci karty?

Zašlete nám email na obchod@nasestravenka.cz, do kterého uveďte Vaše jméno, příjmení, osobní číslo a název zaměstnavatele. Následně Vám zašleme potřebné údaje dokončení aktivace stravenkové karty.

Ztratili jste stravenkovou kartu, nebo Vám byla odcizena a potřebujete ji zablokovat?

Nejprve je nutné stravenkovou kartu zablokovat na telefonním čísle 499 900 202. Následně požádejte svého zaměstnavatele o objednání duplikátu karty. Zůstatek ze ztracené/odcizené stravenkové karty bude automaticky převeden na novou kartu.

Neobdrželi jste SMS o aktuálním zůstatku/příchozí transakci/odchozí transakci?

Mohlo dojít ke krátkodobému výpadku služeb operátora. Informace o aktuálním zůstatku/příchozích transakcích/odchozích transakcích naleznete ve svém Uživatelském účtu, nebo v mobilní aplikaci Naše stravenka.

Slevové kupóny ke stravenkové kartě.

V případě, že Vám zaměstnavatel na stravenkovou kartu dobil částku vyšší než 1000 Kč, obdržíte do mobilní aplikace elektronické slevové kupóny, které můžete uplatnit u našich partnerů. Pro ověření aktuálně platných kupónů se přihlašte do Vaší mobilní aplikace Naše stravenka.

Podrobné podmínky slevových akcí našich partnerů jsou zveřejněny na www.nasestravenka.cz v sekci Bonusy.

Nenašli jste v mobilní aplikaci slevové kupóny?

Zřejmě jste při aktivaci karty nepotvrdili "Souhlas s podmínkami nabídky produktů a služeb, a to včetně zasílání slevových kupónů a kupónů na jiné výhody skupiny Schwarz a jiných obchodníků". Tento souhlas je možné dodatečně potvrdit v Uživatelském účtu v sekci Nastavení (naleznete v levé části webové stránky), dále Osobní údaje.

Nevíte jak uplatnit slevy v Lidlu, Kauflandu a u ostatních partnerů?

Držitelé papírových stravenek naleznou promokód pro uplatnění slevy v obálce se stravenkami. Držitelé stravenkových karet naleznou promokód a podmínky akce v Uživatelském účtu, nebo v mobilní aplikaci Naše stravenka.

Lidl - držitelé elektronických i papírových kupónů předloží tyto kupóny před zaplacením svého nákupu přímo na pokladně.

Kaufland - držitelé elektronických i papírových kupónů předloží tyto kupóny společně s účtenkou na infostánku obchodního domu Kaufland, kde obdrží slevové poukázky na další nákup.

Ostatní partneři - veškeré informace a podmínky využití naleznete na webových stránkách www.nasestravenka.cz v záložce Bonusy.

Změna PINU na stravenkové kartě.

V případě, že Vám nevyhovuje PIN, který byl vygenerovaný při aktivaci karty, máte možnost si jej změnit v kterémkoliv bankomatu společnosti ČSOB.

Zapomenutý PIN ke stravenkové kartě.

PIN, který Vám přišel po aktivaci karty, si lze jednoduše opětovně zaslat z Vašeho Uživatelského účtu na webových stránkách www.nasestravenka.cz, nebo z mobilní aplikace Naše stravenka. Opětovné zaslání PINu lze provést v záložce Moje karty.

Požádali jste o změnu hesla a neobdrželi jste e-mail?

Překontrolujte si, zda Vámi zadaný e-mail se shoduje s e-mailem, který jste zadali při aktivaci stravenkové karty.

Kde si mohu změnit telefonní číslo nebo e-mail?

Přihlašte se do Uživatelského účtu a zvolte možnost Nastavení (naleznete v levé části webové stránky) a následně Osobní údaje.

Kde si mohu změnit heslo k Uživatelskému účtu?

Přihlašte se do Uživatelského účtu. V záložce Nastavení (naleznete v levé části webové stránky) zvolte "změna hesla".

Nepodařilo se Vám zaplatit stravenkovou kartou?

Překontrolujte si aktuální zůstatek na Vaší stravenkové kartě, k tomu Vám poslouží Uživatelský účet, nebo mobilní aplikace Naše stravenka. Případně ověřte, zda se Vámi navštívená restaurace/provozovna skutečně nachází v naší akceptační mapě.

V případě, že máte dostatečný zůstatek a restaurace se nachází v naší akceptační mapě zašlete nám na email obchod@nasestravenka.cz údaje o zamítnuté platbě:

jméno a příjmení držitele karty + poslední 4 čísla karty, kterou se nepodařilo zaplatit

datum a čas, kdy se vám nepodařilo zaplatit

název provozovny, ve které vám byla platba zamítnuta

Daný požadavek prověříme v bance a budeme vás informovat, z jakého důvodu platba neprošla popř. byla zamítnuta.

Chcete doporučit zaměstnavatele se zájmem o Naší stravenku?

Navštivte naše webové stránky www.nasestravenka.cz, v sekci Zaměstnanec nebo Zaměstnavatel klikněte na "doporučit firmu". Vyplňte formulář a my Zaměstnavatele na základě Vašeho doporučení budeme co nevidět kontaktovat.

Chcete doporučit restauraci, kde ještě neakceptují Naší stravenku?

Navštivte naše webové stránky www.nasestravenka.cz, v sekcích Zaměstnanec nebo Zaměstnavatel klikněte na "doporučit provozovnu", poté vyplňte formulář a my na základě Vašeho přání restauraci oslovíme.

Měříme, ladíme a vylepšujeme, aby pro vás prohlížení webu bylo co nejpříjemnější. Proto si potřebujeme ukládat data o používání webu. Více informací